30 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!

Menu
Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

PARAGRAFIN ŞİFRESİ YAYINLARI

Paragrafın Şifresi Yayınları

Çocukların ve gençlerin öğrencilik yaşamları sürecinde karşılarına çıkacak iki önemli ve çalışması zorlu olan sınav bulunur. Bunlar sırasıyla liseye giriş sınavı ve yüksek öğrenim kurumlarına giriş sınavlarıdır. Bu sınavlar gençlerin diledikleri okullara girebilmeleri için birer fırsattır ama başarılı olmaları için büyük çaba ve emek sarf etmeleri gerekecektir. Her iki sınavda da birkaç yıl öncesinden düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışmaya başlamalılar, doğru çalışma metotlarının kendilerine en uygun olan kısımlarını tespit ederek verimli çalışma alışkanlıkları edinmelilerdir.

Öğrencilerin her iki sınava da hazırlanırken zorlayıcı ve stresli bir dönemden geçecekleri ebeveynler ve eğitmenler tarafından sıklıkla hatırlanmalı ve onlara destek olmak için ellerinden geleni yapmalılardır. Öğrencilere ebeveynler ve öğretmenler tarafından verilecek en iyi destek motivasyon arttırıcı, şevk verici ve moral düzeltici manevi destek olacaktır. Bunun dışında her çalışmaların çok büyük bir kısmı öğrencilerin kendi başlarına yaptıklarından oluşur. Çalışma alanında destek olmak isteyenler bunu en iyi şekilde doğru kaynak materyallerini öğrencilere sağlayarak yapabilirler.

Doğru kaynak kitap ülkemizde sıklıkla değişen müfredat ve sınav sistemine göre adapte olmuş ya da yeni yazılmış aynı zamanda da modern eğitim ve çalışma metotlarına göre yazılmış materyallere denir. Bunun için de kitapların uzman ve alanında tutkulu bir kadrodan oluşan bir yayınevinden çıkmış olması gerekir. İyi ve güvenilir bir yayınevi çok sayıda kitap çıkarmak ve satmaktan önce kendi bünyesinden çıkan kitapların kaliteli ve nitelikli olduğundan emin olur ve öncelikli olarak öğrencilerin başarısına odaklı olur.

Ülkemizde liseye ve üniversiteye giriş sınavları için ve ara sınıflarda okula destek amaçlı yazılmış pek çok ek kaynak kitap bulunmaktadır. Bunların arasından nitelikli ve kaliteli olanlarını seçmek hem eğitimciler hem de öğrenciler için zahmetli ve vakit kaybına sebep olan bir işlem olabilir. Alanında uzman yayıncılık kurumlarının materyalleri her zaman ilk tercih edilenler olmalıdır. Bu tip kitaplardan bahsedilirken sadece tek bir alana yoğunlaşmış olan yayınevleri kesinlikle tercihlerde ilk sıralarda yer almalıdır.

Tek branş üzerine yoğunlaşan yayınevleri günümüzde daha yaygın rastlanan kurumlar olsa da aslında yine de görece olarak yeniler. 2013 yılında kurulan ve bu alanda öncü olan Paragrafın Şifresi Yayınları bu tip yayınevleri içinde her öğrencinin güvenle danışabileceği kaynak kitaplara imza atmaktadır

Paragrafın Şifresi Yayınları okuma-anlama ve paragraf sorularında uzmanlaşmış ve  sadece bu alanlarda kaynak kitaplar üreten bir yayınevidir. Paragraf soruları liseye ve yüksek öğrenim kurumlarına giriş sınavlarında çok sayıda çıkan ve çok fazla vakit kaybettirebilen sorulardır. Bu soruların çözümlerinin püf noktalarını öğrenmek, farklı tarzda sorulara aşina olmak sınavlarda öğrencilerin sadece doğru cevaplara ulaşmalarını sağlamayacak aynı zamanda hızlarını da arttıracak, başka sorulara ve soru kontrollerine çok daha fazla zaman ayırmalarına yardımcı olacaktır.

Paragrafın Şifresi Yayınları’nın soru bankalarındaki sorularda kullanılan paragraflar en seçkin metinlerden alıntılanmıştır. Kimi sorularında kullanılan metinlerin aynıları ÖSYM’nin hazırladığı sorularda da görülmüştür. Ayrıca soru tiplerinin çoğu ÖSYM sorularını tam olarak karşılamaktadır. Bu da sınav sırasında soruların çok daha kolay çözüleceği anlamına gelir.

Paragraf soruları öğrenciler lise yıllarında ne seçmiş olurlarsa olsunlar karşılarına çıkacaktır. Ülkemizde genelde sözel alanlardaki branşlara ve alanlara, soru tiplerine eğitim yayıncılığı tarafından gereken önem verilmemektedir. Bu alandaki eksikliği tamamlamak ve öğrencilere en çok puan kazandıracak tipte sorularda başarı sağlamak için Paragrafın Şifresi Yayınları kurulmuştur.

Paragrafın Şifresi Yayınları’nın Türkiye’de benzeri olmayan modern tarzda öğretim metodları ile hazırlanan materyalleri özellikle de eğitmenler tarafından tavsiye edilmektedir. Kitapların yazarı olan Mehmet Vicdan kendisi de alanında uzman ve paragraf sorularına özellikle ilgili olan bir eğitimcidir. Şu anda MEB bünyesinde çalışmaya devam eden yazar pek çok farklı ve TYT, AYT ve LGS’de ilerleyen yıllarda çıkmış soruların benzerlerine imza atmıştır.

Modüler tarzda yayınlarıyla daha kalıcı ve verimli bir öğrenme tecrübesi sunan Paragrafın Şifresi Yayınları özgün metodlarıyla fark yaratmaya, yeni, kaliteli ve nitelikli yayınlar çıkarmaya devam etmektedir. Paragraf soruları dışında dil bilgisi, edebiyat alanında da soru bankalarının yanında konu anlatımlı kitapları ve fasiküller halinde deneme sınavlarını da sitemizde bulabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Filters
Olarak görüntüle Kafes Liste
Göre sırala
Görüntüle Sayfa başına

Paragrafın Şifresi Yayınları YKS Modüler Soru Bankası

9786056419621

MODÜLER SORU BANKASI PARAGRAFIN ŞİFRESİ YAYINLARI

42,00 ₺ 35,70 ₺