30 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!

Menu
Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

KAREKÖK YAYINLARI

Karekök Yayınları

Öğrenim hayatındaki başarılardan ve bu başarılara öğrencilerin nasıl ulaşabileceklerine dair konuşmalarda genelde aynı şeylerden bahsedilir. Çok çalışmanın tek başına yetmeyeceğinden, düzenli ve disiplini çalışmanın asıl gidilmesi gereken yol olduğundan ve konuların en başta iyi anlaşılması gerektiğinden konuşulur. Fakat bu konuşmalar sırasında bunların nasıl yapılacağı konusunda pek fazla fikir verilmez.

Verimli çalışma yöntemleri nelerdir, konuyu anladığını öğrenciler nasıl farkederler ve disiplin nasıl kazanılır gibi sorular her zaman akıllarda kalır ve cevaplar bulunamaz. Oysa ki asıl önemli olan konular bunlardır ve daha sık ele alınmalıdır.

Düzen ve disiplinli bir çalışma hayatı için öğrencilere en erken yaşlardan itibaren ders çalışmanın sevdirilmesi gerekir. Elbette bu treni kaçırmış olan ve daha büyük sınıflardaki öğrenciler bu disiplini bir daha yakalayamaz diye bir kural yoktur ama genel olarak ne kadar erken o kadar iyidir. Ders çalışmanın sevdirilmesi ise ayrı bir meseledir. Özellikle de çocuklarda ve gençlerde dışarıda oynamak, arkadaşlarıyla sosyalleşmek gibi seçenekler ortadayken kimse kolay kolay kendiliğinden dersin başına oturmak, konu çalışmak ya da saatlerce soru çözmek istemeyecektir.

Bu tip alışkanlıkların edinilmesi için ders çalışmak tatmin edici bir hale gelmeli ve ödül sistemi kullanılmalıdır. Burada bahsedilen ödül yüksek notlar alan öğrencilere ebeveynleri tarafından edilen hediyeler değil çalıştıkları zamanın ve harcadıkları emeğin somut bir karşılığını almalarıdır. Örneğin bir öğrenci derslerini dinler, evde tekrarlarını yapar ve konuya çalışır fakat bu konu hakkında hazırlanmış soruları çözemezse emeğinin karşılığını alamadığını hisseder, bu da çalışmaktan keyif alamamasına sebep olur. Bu da disiplin kazanılmasını engeller.

İşte öğrencilere doğru ve verimli çalışma stili kazandırmak ve disiplin sağlamak için bu bahsettiğimiz örnekteki gibi sorunların çıkmasını engellemek gerekir. Bu konuda da en çok yardımı dokunacak materyaller yardımcı kaynak kitaplar olacaktır. Doğru seçilmiş, iyi bir kaynak kitap eğer konu anlatımlıysa konuyu net ve açık bir şekilde, önemli noktaların üzerine vurgu yaparak anlatacak, her seviyeden öğrencinin aklında soru işareti bırakmadan öğretecektir. Soru bankaları ise sadece zor ve karmaşık sorulardan oluşmayacak, dengeli bir dağılımla öğrencileri desten ve soru çözmekten soğutmayacaktır.

Bu tip bir kitap içinse hem kitap yazarlarının hem de yayınevinin çağdaş eğitim yöntemlerini benimsemiş olması gereklidir. Eğitim sektörü bütün dünyada sürekli olarak yeni araştırmalara yatırım yapmaktadır. Farklı disiplinler için farklı öğrenme yöntemlerinin verimlilikleri konusunda her geçen gün yeni bulgular ortaya çıkmaktadır. Öğrencilerin başarısını ön planda tutan yayınevleri bu gibi bulguları yakın takipte kalırlar. Tıpkı Karekök Yayınları gibi takip ettikleri gelişmeleri en düzgün şekilde kullanarak öğrencilerin konuları kolayca anlayabileceği ve bilgilerini testlerde ve sınavlarda optimum şekilde gösterebileceği kitaplara imza atarlar.

Karekök Yayınları Türkiye’nin en köklü ve en çok bilinen akademik yayınevlerinden bir tanesidir. 2002 yılında Kadıköy’de ilk temellerini atan Karekök Yayınları yayımladıkları ilk kitapla yardımcı kaynak kitaplarda ufak çaplı bir devrim yaratmış oldular. MPS yani Modüler Piramit Sistemi isimli metotla yazdıkları MPs Matematik 1 isimli kitap öğretmenler ve öğrenciler tarafından büyük beğeni topladı. Daha fazlası talep edildiği için aynı yöntemle farklı disiplinlerde kitapların da yazımına başlandı.

Modüler Piramit Sistemi dersin konularını adeta bir piramit gibi üst üste koyarak sağlam bir temelle anlatan böylece alıştırmaların yapılmasını ve soruların çözülmesini daha etkin bir hale getiren bir yöntemdir. Karekök Yayınları günümüzde yüzlerce farklı kitap yayımlamaktadır.

İyi bir mesleğin ya da akademik kariyerin yalnızca doğru eğitim sayesinde elde edildiğini bilen Karekök Yayınları uzman kadrosu kitaplarını alan öğrencilerin başarıları için ellerinden geleni yapmayı sorumluluk edinmiştir. Bu yüzden de özensiz hazırlanmış tek bir Karekök Yayınları kitabı bulamazsınız

Karekök Yayınevi’nde çıkan kitaplar arasında en popülerlerden ve benzeri bulunmazlardan bir tanesi de Cep Test serisidir. Cebe sığacak büyüklükte hazırlanan portatif ve sevimli kitapların içinde farklı branşlardan testler ve sorular bulunmaktadır. Bu şekilde öğrenciler nereye giderlerse gitsinler soru çözebilecekler ve derslerinden uzak kalmayacaklardır.

Bunlar dışında lise ve ortaokul için çeşitli konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları ve deneme testleri yine Karekök Yayınları bünyesinde bulunur. Sözel alanda çalışan öğrenciler içinse Türkçe, coğrafya ve tarih terimleri sözlükleri son derece faydalı olacaktır.

Filters
Olarak görüntüle Kafes Liste
Göre sırala
Görüntüle Sayfa başına

Karekök Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

9786257154178

*Akıllı Tahta ve Uzaktan Eğitime Uyumludur *Yeni Müfredata Uygun *Video Çözümlü

69,00 ₺ 58,65 ₺

Karekök Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası

9786257154031

*Akıllı Tahta ve Uzaktan Eğitime Uyumludur *Yeni Müfredata Uygun *Video Çözümlü

64,00 ₺ 54,40 ₺
Filtre