30 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!

Menu
Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

EFSANE YAYINLARI

Efsane Yayınları

Her birimiz hayatımız boyunca, neredeyse her gün pek çok farklı ürün ve hizmet satın alıyoruz. Bunları alırken aklımızdaki farklı kriterlere uyum sağlamalarını istiyoruz. Bu kriterler kimi zaman kalite kimi zaman ise ekonomik uygunluk olabiliyor. Fakat pek çok ürünün ya da hizmetin yenisi alınabileceği, beğenmezsek değişim yapılabileceği için bize olan uygunluğunu yeterince araştırmıyoruz.

Maalesef ki bu düşünce mesele eğitim sektörüne geldiği zaman aynı kullanışlılıkta olmuyor. Eğitim hayatı gençlikte çok uzun sürüyormuş gibi gelse de bir kere bittiği zaman pek çok insanda pişmanlık hisleri yaşatıyor. Her bir senesi, hatta her bir günü asla kaybedilmemesi gereken öğrenim hayatlarımızda satın aldığımız hizmetler ya da materyaller söz konusu olduğu zaman asla kaliteyi ve tecrübeyi kenara koymamalıyız, bizlere yardımcı olması için seçtiğimiz her ürünün en iyisi olduğundan emin olmalıyız.

Eğitim hayatlarımızda gideceğimiz okullar, dershaneler ve aldığımız dershaneler konusunda bu nedenle uzun süre kafa yoruyoruz. Hal böyleyken neden kendimiz ya da çocuklarımız için satın aldığımız kaynak kitaplar konusunda aynı şekilde ince eleyip sık dokumadığımız şaşırtıcı oluyor.

Kaynak kitapların genç öğrencilerin başarılarına olan katkılarının büyüklüğü tartışılmaz. İyi bir kaynak kitap konu anlatımıyla derslerin ezberlenmeden derinlemesine anlaşılmasını sağlar, öğrenilen bilgiler kalıcı olur ve bir süre sonra unutulmaz. Aynı şekilde iyi bir yayınevinden çıkmış ve özenle hazırlanmış bir soru bankası öğrencilerin soru çözme hızını arttırır, eksik olduğu konuları ve anlamadığı yerlerin açıkça görülmesini sağlar.

Yanlış seçilmiş bir kaynak ise öğrencilerin konuları yanlış anlamasına sebebiyet verebilir, bu eğer düzeltilmezse önemli sınavlarda başarısızlığa dahi neden olabilir. Çok kolay ya da sadece çok zor sorulardan oluşan bir soru bankası yanlış bir özgüvene ya da motivasyon eksikliğine yol açabilir. Ek kaynak kitapların sayfa tasarımı ve sorular yazılırken kullanılan dil gibi üzerinde kafa yormadığımız ayrıntılar uzun vadede öğrencileri büyük zararlara uğratabilirler.

Bahsettiğimiz gibi kaynak kitaplarda dikkat edilmesi gereken pek çok küçük ama aslında önemli detay bulunuyor. Fakat kimsenin bunların hepsine dikkat edecek ne zamanı ne de enerjisi var. Özellikle de bu tip kitaplardan her yıl onlarcasını satın aldığımızı düşünürsek her birinin içindeki tasarımları, soruların zorluğunu, bilgilerin doğruluğunu ve basımların kalitesini kontrol edemeyiz. Bu vakit alan ve tek başımıza içinden çıkamayacağımız işlemlerden kurtulmanın en kolay yolu güvenilir ve alanında kendini kanıtlamış, tecrübeli yayınevlerinden alışveriş yapmaktır. İyi yayınevleri bu işte uzun yıllar çalışmıştır, bu demek değildir ki yeni kurulanlar işlerinde iyi değildir. Uzman ve tecrübeli bir kadroya ve eğitim sektörüne girmek için doğru nedenlere sahip her yayınevi bizlere ihtiyaçlarımızı karşılayan ürünler sunacaktır. Web sitemizde ürünlerini bulacağınız yayınevleri Türkiye’nin en güvenilir, alanında uzman kadrolara sahip ve öğrencilerin başarılarını odak noktaları yapmış yayınevleridir.

Efsane Yayınları kitaplarını sitemizde bularak sipariş verebileceğiniz, en köklü ve bilinen yayınevlerinden bir tanesidir. 1993 yılında kurulan ve o zamandan beri faaliyette olan Efsane Yayınları o günden beri pek çok genç öğrenciyi başarıya ulaştırdı.

Çeyrek asırlık bir tecrübeye sahip olan Efsane Yayınları tamamen alanında uzman yazarlar, yetkin grafik tasarımcılar ve eğitim işine gönül vermiş çalışanlardan oluşur. Köklü ve eski bir yayınevi olmasına rağmen Efsane Yayınları her zaman çağa uyum sağlayan, dijital ve teknolojik alandaki yenilikleri takip etmiştir. Bunlarla beraber eğitim alanındaki araştırmalar ve bulgular da her zaman radarında kalmış özellikle de okul öncesi ve ilköğretim alanında inovatif yayınlara imza atmıştır.

Ortaokul ve lise sınıfları için ek kaynakların yanı sıra Efsane Yayınları TYT ve AYT gibi sınavlara hazırlık için kitapların da basımını sağlıyor. Okula yardımcı olacak konu anlatımlı kitaplarda yenilikçi bir tarz, eğlenceli ve öğretici bir program takip ediyor. Konu sıralaması ve içeriği olarak MEB’in hazırladığı müfredatı takip eden kitaplar okulla entegre olarak kullanılabilir, öğretmenler tarafından tercih edilebilir.

TYT ve AYT hazırlık kitaplarında ise yeni nesil ve zorlu sorular bulunur. Öğrencilerin soru çözme açısından hızlanmalarını hedefleyen bu kitaplar deneme setleriyle tamamlanmıştır. Efsane Yayınları kitaplarında bulunan bütün soruların ayrıntılı çözümleri akıllı tahta teknolojisi ile internette bulunmaktadır.

Filters
Olarak görüntüle Kafes Liste
Göre sırala
Görüntüle Sayfa başına

Efsane YayınlarıLGS İlk Dönem Tüm Dersler Tekrar Kitabı 8. Sınıf

9786051878935

Efsane Yayınları İlk Dönem Kitabı 8. Sınıf

16,25 ₺ 12,19 ₺