30 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!

Menu
Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

DOKU AES YAYINLARI

Doku Aes Yayınları

Çocuklarımızın eğitim yaşamlarının ne zaman başlaması gerektiği ile ilgili her kafadan ayrı bir ses çıkabilir. Kimileri eğitimin ilkokula gidilen yıl başlanması gerektiğini savunur. Kimileri anaokul ve kreşin mutlak bir gereklilik olduğuna inanır, kimileri ise erken yaşta evde aile tarafından dahi eğitim verilmesi gerektiğini söyler.

Oysa ki çocuk zeka gelişimi konusunda uzman olan bilim adamlarına göre aslında eğitim bebeklerin doğduğu andan itibaren başlıyor. Eğitim ve öğrenim her zaman okul sıralarında, kitap ve defterler, uzman öğretmenler eşliğinde yapılan bir şey değildir. Çocuklarınızla oynadığınız oyunlar, belirli alışkanlıklar edinmesi için koyduğunuz kurallar, yemek ve uyku saatleri… Bunların hepsi eğitimin aslında büyük birer parçasıdır.

Eğitim ne kadar erken başlarsa çocuklarda zekanın gelişmesi o kadar başarılı olur. Ayrıca eğitime, disipline ve düşünmeye vakit ayırmak ilerleyen yaşlarda eğitim hayatına başladığında çocukların kolay adapte olmasına da yardımcı olur.

Okul öncesi eğitimde, özellikle de çocuklarını kreş ve anaokullarına göndermeyi tercih etmeyenler için izlenecek bir yol bulmak zor olabilir. Çocuk eğitiminde her kafadan farklı bir ses çıktığı için doğru yolu bulmak emek ve vakit isteyecektir. 

Bebek ve çocuk eğitiminde doğru kararları vermek, çok sevdiğiniz çocuklarınız için en iyilerini seçmek istiyorsanız bu alanda uzman olmuş, başka uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir markanın ürünlerini tercih ederek kendinize de bir kolaylık sağlayabilirsiniz.

Doku Aes Yayınları okul öncesi çocuk eğitimi alanındaki Türkiye’deki açığı kapatmak, ebeveynlere evde eğitim için kaynaklar sunmak için yayın hayatına başlamıştır. Okul öncesi çocuklar için resimli hikaye kitaplarının yanında bulmacalar ve setler hazırlayan Doku Aes Yayınları sadece zeka geliştirme amacına odaklanmakla kalmıyor, ürünleriyle çocuklar ve ebeveynler arasında ortak bir dil oluşturmaya yardımcı oluyor.

Çocuk gelişiminde her bir ay bile beyin ve zeka gelişimine çok büyük etki eder. Bu nedenle de aralarında 6 ay dahi olan çocukların anlayacakları ve etkilenecekleri materyaller farklıdır. Doku Aes Yayınları öncesinde ülkemizde oldukça kurak olan okul öncesi çocuk eğitimi alanında bulunabilecek materyaller yaşlara göre spesifik bir şekilde hazırlanmamıştır. Özellikle de bu eksikliği gidermek için aktif bir şekilde çalışan Doku Aes Yayınları her bir yaş için ayrı hazırlanmış, pedagoglar ve zeka gelişim uzmanları tarafından dizayn edilmiş kitaplar ve başka materyallere imza atıyor.

Doku Aes Yayınları tarafından hazırlanmış ve satışa sunulmuş olan materyaller arasında bulabileceklerinizi şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Okul Öncesi Kitapları

Okul öncesi yaşlardaki çocuklar için hazırlanmış olan kitaplarımız her yaş grubu için farklı bir şekilde sınıflandırılmıştır. Henüz okumayı bilmeyen çocuklar için yazılmış olan bu kitaplar ebeveynlerle birlikte okumak ya da aktivitelerini yapmak için tasarlanmıştır.

Kitaplarımız ve materyallerimizde yaşlara göre olan sınıflandırmalar şu şekildedir: 24 ve 36 ay arası, 36 ve 48 ay arası, 48 ve 60 ay arası ve 60 ve 72 ay arası. Bu materyaller arasında el becerilerinin gelişmesi için olan boyama kitapları, hayal gücünü geliştirecek ve ebeveynlerle birlikte hoşça zaman geçirmeye yarayacak hikaye kitapları ve son olarak da zeka geliştirici yap-bozlar bulunmaktadır.

  • 3-D Dev Boy Maketler

Üç boyutlu maketler bildiğimiz yapbozlardan çok daha ilgi çekici ve uğraşması eğlenceli bulunuyor. Çocuklarınızla birlikte yapacağınız bu maketler bittikten sonra odaları için şık bir dekor ya da eğlenceli bir oyuncak olarak kullanılabilir. Her yaş için ayrı hazırlanmış maketlerimizi bulabilirsiniz.

  • İlk Portfolyom

Çocuğunuzun ilk eserlerini, resimlerini ve fotoğraflarını saklamanız için harika bir portfolyo. Bu sizler için çok hoş bir anı olabileceği gibi çocuğunuz büyüdüğünde ona verebileceğiniz anlamlı bir hediye yerine de geçebilir. 

  • Sürpriz Kutuları

Hediye seçmekte zorlanıyorsanız Doku Aes Yayınları tarafından hazırlanmış sürpriz kutuları muhteşem bir seçenek olacaktır. Içinden okul öncesi çocuk eğitimine yönelik eğlenceli materyaller çıkan bu kutular 3, 4, 5 ve 6 yaşlar için ayrıca hazırlanmıştır.

  • Eğitim Setleri

Eğitim için gereken bütün materyalleri bir arada satın almanızı sağlayan ekonomik fiyatları setlerimiz de bulunmaktadır.

  • Kod-Matik

Zeka gelişimi için bulabileceğiniz en iyi materyal. Örüntü, fark bulma, parça bütün, ilişki kurma gibi alanlarda çocuk gelişimini çizgi, rakam, sembol ve renkleri öğreterek geliştiren MEB onaylı bir settir.

Filters
Olarak görüntüle Kafes Liste
Göre sırala
Görüntüle Sayfa başına

Doku AES Yayınları Adım Adım Boyama 3+

9786059198998

Kitapta, boyama çalışmalarındaki detaylar azaltılıp, çocukların motive olabilmeleri amacıyla büyük görseller, sticker ve değerlendirme sayfaları eklenerek çocuklar için daha keyifli hale getirilmesi hedeflendi. "Adım Adım Boyama” kitabı; 3-4 yaş grubu çocukların gelişim özellikleri ve ince motor becerileri göz önünde bulundurularak hazırlandı.

17,50 ₺

Doku AES Yayınları Adım Adım Boyama 4+

9786059043137

Kitapta, boyama çalışmalarındaki detaylar azaltılıp, çocukların motive olabilmeleri amacıyla büyük görseller, sticker ve değerlendirme sayfaları eklenerek çocuklar için daha keyifli hale getirilmesi hedeflendi. "Adım Adım Boyama” kitabı; 4-5 yaş grubu çocukların gelişim özellikleri ve ince motor becerileri göz önünde bulundurularak hazırlandı.

17,50 ₺

Doku AES Yayınları Adım Adım Boyama 5+

9786059043144

Kitapta, boyama çalışmalarındaki detaylar azaltılıp, çocukların motive olabilmeleri amacıyla büyük görseller, sticker ve değerlendirme sayfaları eklenerek çocuklar için daha keyifli hale getirilmesi hedeflendi. "Adım Adım Boyama” kitabı; 5-6 yaş grubu çocukların gelişim özellikleri ve ince motor becerileri göz önünde bulundurularak hazırlandı.

17,50 ₺

Doku AES Yayınları Ayaz ile Hapaz

9786059198851

Bir varmış, iki varmış. Az da varmış, çok da varmış. Yüksek yüksek bulutların içinde yaşayan bir sürü kar tanesi varmış. Havalar soğumuş, Ayaz ile Hapaz valizlerini hazırlamış. Çünkü artık kar kardeşler için yeryüzüne inme vakti gelmiş!..

28,75 ₺

Doku AES Yayınları Bay Yengeç Trafikte

9786059198783

Denizde o gün sıradan gibiydi... Ama tuhaf giden bir şeyler de vardı…Sonra birden işler karıştı! Bay Yengeç işe geç kalmış, trafikte başına gelmeyen kalmamıştı. Peki, bu durumu Bay Yengeç nasıl atlattı? Belki de atlatamadı... Bay Yengeç'le keyifli vakit geçirmeye ne dersin? Yani şimdilik…

28,75 ₺

Doku AES Yayınları Beyaz Ayı Bobo

9786059198745

Büyük bir yarışma... Kızgın bir yarışmacı... Araştırmacı bir minik beyaz ayı... Kutup şehrinin hayvan sakinlerine neler olmuş? Beyaz Ayı Bobo ve arkadaşlarının yarışma için hazırladıkları buz kaleyi kim yıkmış olabilir?.. Suçlu, tanımadıkları biri mi yoksa içlerinden biri mi? Bu işi Bobo'yla çözmeye ne dersin?

28,75 ₺

Doku AES Yayınları Böceğin Uğuru Neydi

9786059198769

Değişimi Uğur Böceği ile başlatabilirsin... Bu küçüğün sana anlatacağı çok şey olmalı... İstediklerin için önce dilek tutmalı, Sonra da dileğinin olması için çabalamalısın.

28,75 ₺

Doku AES Yayınları Çizgisiz Zebra

9786059198752

Bütün zebraların çizgileri vardır ve hepsininki birbirinden farklıdır. |Tıpkı bizim parmak izlerimiz gibi... |Ya çizgisi olmayan bir zebra varsa? |Ya o da diğerleri gibi çizgileri olmasını dilese, sonra da bunlardan kurtulmak için senden yardım istese?.. |Öğrenmeye hazır mısın?

28,75 ₺

Doku AES Yayınları Dikkat Kodlama Seti 3+

9786059198691

Çocukların Dikkat Gelişimini artıran, matematiğin eğlenceli yönlerini yansıtan, neden-sonuç ilişkisini görsel ve analitik olarak geliştiren, problem çözme becerilerini, görsel algı ve fotografik hafızayı güçlendiren, merak duygularını artırıp inceleme ve araştırmaya yönelten basitten zora doğru ilerleyen her yaş grubu için bilimsel alt yapısı olan 2 kitaptan oluşur.

135,00 ₺

Doku AES Yayınları Dikkat Kodlama Seti 4+

9786059198677

Çocukların Dikkat Gelişimini artıran, görsel algı ve fotografik hafızayı güçlendiren, matematiğin eğlenceli yönlerini yansıtan, problem çözme becerilerini, neden-sonuç ilişkisini görsel ve analitik olarak geliştiren, merak duygularını artırıp, inceleme ve araştırmaya yönelten basitten zora doğru ilerleyen her yaş grubu için bilimsel alt yapısı olan 2 kitaptan oluşur.

155,00 ₺

Doku AES Yayınları Dikkat Kodlama Seti 5+

9786059198684

Çocukların Dikkat Gelişimini artıran, görsel algı ve fotografik hafızayı güçlendiren, matematiğin eğlenceli yönlerini yansıtan, problem çözme becerilerini, neden-sonuç ilişkisini görsel ve analitik olarak geliştiren, merak duygularını artırıp, inceleme ve araştırmaya yönelten basitten zora doğru ilerleyen her yaş grubu için bilimsel alt yapısı olan 2 kitaptan oluşur.

180,00 ₺

Doku AES Yayınları Dinozor Yapboz

9786059198395

Doku AES Yayınları Dinozor Yapboz / 36 - 48 Ay

29,50 ₺

Doku AES Yayınları Duyun Sesimi

9786059198882

Merhaba, ben ece. Biliyor musun; ben dünyaya geldiğimde her şeyi görebiliyor, her şeyi hissedebiliyordum…| Büyüdükçe yemeyi-içmeyi,| Yürümeyi-koşmayı,| Sevmeyi-sevilmeyi öğrendim.| Ama benim için sesleri duymak öğrenilecek bir şey değil ki!| Evet evet… Ben duyamıyordum.|

28,75 ₺

Doku AES Yayınları Etkinlik Hazinesi B

9786059198394

3 boyutlu çalışmalarla zenginleştirilmiş kitaplar, çocuklarımızın görsel algılarını en üst düzeye çıkaracaktır. Çocuklarımızın motor gelişimide katkı sağlayacak olan ‘’Etkinlik Hazinezi A-B’’ kitaplarından kesme-katlama- yapıştırma etkinlikleri yer almaktadır.

72,00 ₺

Doku AES Yayınları Fındık Faresi

9786059198806

Sakin, huzurlu yuvanda mutlu ama meraklı bir fındık faresi olsan ne yapardın? | En çok neyi merak ederdin?| Haydi, gel beraber bakalım meraklı Fındık Fare'mizin başına neler gelmiş...|

28,75 ₺

Doku AES Yayınları Gümüş Fil Mamut Oldu

9786059198813

Merhaba, ben Gümüş Fil...| Son günlerde tuhaf şeyler yaşıyordum ama bundan kimsenin haberi yoktu.| Neler oldu? Nelerrr...| İlk gece ne olduğunu anlamamıştım. Mamutların duvardaki resmine bakıyordum.| Yaklaştım ... Yaklaştım...| Sonra birden olanlar oldu!| Kendimi Mamut Mamu'nun yanında buldum...|

28,75 ₺

Doku AES Yayınları Karnı Ağrıyan Dünya

9786059198820

O gün, Dünya'nın karnı çok ağrıyormuş. | Aniden kan ter içinde kalmış. | O kadar çok terlemiş ki neredeyse fenalık geçirecekmiş.| Ateşini düşürmek için her yolu denemiş, | ama bir türlü olmamış...| Bu kadar terlemesine Güneş'in neden olduğunu| düşünmüş ve apar topar onun yanına gitmiş.| Sonra ne mi olmuş?| Hep birlikte bakalım...|

28,75 ₺

Doku AES Yayınları Kırmızı Traktör ile Beyaz Araba

9786059198899

Ali amca, her sabah olduğu gibi o gün de garajına inip, kırmızı traktörüne binmiş. | "Bugün yine yapmamız gereken çok iş var." demiş ve kontağı çevirmiş. Kırmızı traktörden garip sesler gelince anlamış.| Yolunda gitmeyen bir şeyler varmış. | Acaba Kırmızı Traktör'ün başına neler gelmiş?|

28,75 ₺

Doku AES Yayınları Kodmatik 3 + Yaş Kitap Seti

150.001.00023

Doku AES Yayınları Kodmatik 3 kitaptan oluşur | 3+ Yaş için serinin 3 kitabı bir arada

49,50 ₺

Doku AES Yayınları Kodmatik 3+ Kitap 1

9786059198981

3+ Yaş için serinin 1. kitabı 3 kitaptan oluşur. "M.E.B Okul Öncesi Programı” ve PYP’ ye (Primary Years Program - İlk Yıllar Programı’na) uygun olarak hazırlanan Kodmatik Serisinde; sudoku, örüntü, fark bulma, aynısını bulma, parça-bütün, ilişki kurma, dikkat, dolambaç, gölgesini bulma, matematik vb. çalışmalar; çizgi, rakam, sembol veya renklerle kodlatılmıştır.

16,50 ₺

Doku AES Yayınları Kodmatik 3+ Kitap 2

9786059198974

3 kitaptan oluşur. 3+ Yaş için serinin 2. kitabı "M.E.B Okul Öncesi Programı” ve PYP’ ye (Primary Years Program - İlk Yıllar Programı’na) uygun olarak hazırlanan Kodmatik Serisinde; sudoku, örüntü, fark bulma, aynısını bulma, parça-bütün, ilişki kurma, dikkat, dolambaç, gölgesini bulma, matematik vb. çalışmalar; çizgi, rakam, sembol veya renklerle kodlatılmıştır.

16,50 ₺

Doku AES Yayınları Kodmatik 3+ Kitap 3

9786059198967

3 kitaptan oluşur. 3+ Yaş için serinin 3. kitabı "M.E.B Okul Öncesi Programı” ve PYP’ ye (Primary Years Program - İlk Yıllar Programı’na) uygun olarak hazırlanan Kodmatik Serisinde; sudoku, örüntü, fark bulma, aynısını bulma, parça-bütün, ilişki kurma, dikkat, dolambaç, gölgesini bulma, matematik vb. çalışmalar; çizgi, rakam, sembol veya renklerle kodlatılmıştır.

16,50 ₺

Doku AES Yayınları Kodmatik 4 + Yaş Kitap Seti

150.001.00024

Doku AES Yayınları Kodmatik 3 kitaptan oluşur 4+ Yaş için serinin 3 kitabı bir arada

59,90 ₺

Doku AES Yayınları Kodmatik 4+ Kitap 1

9786059198936

3 kitaptan oluşur. 4+ Yaş için serinin 1. kitabı "M.E.B Okul Öncesi Programı” ve PYP’ ye (Primary Years Program - İlk Yıllar Programı’na) uygun olarak hazırlanan Kodmatik Serisinde; sudoku, örüntü, fark bulma, aynısını bulma, parça-bütün, ilişki kurma, dikkat, dolambaç, gölgesini bulma, matematik vb. çalışmalar; çizgi, rakam, sembol veya renklerle kodlatılmıştır.

20,00 ₺

Doku AES Yayınları Kodmatik 4+ Kitap 2

9786059198943

3 kitaptan oluşur. 4+ Yaş için serinin 2. kitabı "M.E.B Okul Öncesi Programı” ve PYP’ ye (Primary Years Program - İlk Yıllar Programı’na) uygun olarak hazırlanan Kodmatik Serisinde; sudoku, örüntü, fark bulma, aynısını bulma, parça-bütün, ilişki kurma, dikkat, dolambaç, gölgesini bulma, matematik vb. çalışmalar; çizgi, rakam, sembol veya renklerle kodlatılmıştır.

20,00 ₺

Doku AES Yayınları Kodmatik 4+ Kitap 3

9786059198950

3 kitaptan oluşur. 4+ Yaş için serinin 3. kitabı "M.E.B Okul Öncesi Programı” ve PYP’ ye (Primary Years Program - İlk Yıllar Programı’na) uygun olarak hazırlanan Kodmatik Serisinde; sudoku, örüntü, fark bulma, aynısını bulma, parça-bütün, ilişki kurma, dikkat, dolambaç, gölgesini bulma, matematik vb. çalışmalar; çizgi, rakam, sembol veya renklerle kodlatılmıştır.

20,00 ₺

Doku AES Yayınları Kodmatik 5 + Yaş Kitap Seti

150.001.00025

Doku AES Yayınları Kodmatik 3 kitaptan oluşur 5+ Yaş için serinin 3 kitabı bir arada

59,90 ₺

Doku AES Yayınları Kodmatik 5+ Kitap 1

9786059198905

3 kitaptan oluşur. 5+ Yaş için serinin 1. kitabı "M.E.B Okul Öncesi Programı” ve PYP’ ye (Primary Years Program - İlk Yıllar Programı’na) uygun olarak hazırlanan Kodmatik Serisinde; sudoku, örüntü, fark bulma, aynısını bulma, parça-bütün, ilişki kurma, dikkat, dolambaç, gölgesini bulma, matematik vb. çalışmalar; çizgi, rakam, sembol veya renklerle kodlatılmıştır.

20,00 ₺

Doku AES Yayınları Kodmatik 5+ Kitap 2

9786059198912

3 kitaptan oluşur. 5+ Yaş için serinin 2. kitabı "M.E.B Okul Öncesi Programı” ve PYP’ ye (Primary Years Program - İlk Yıllar Programı’na) uygun olarak hazırlanan Kodmatik Serisinde; sudoku, örüntü, fark bulma, aynısını bulma, parça-bütün, ilişki kurma, dikkat, dolambaç, gölgesini bulma, matematik vb. çalışmalar; çizgi, rakam, sembol veya renklerle kodlatılmıştır.

20,00 ₺

Doku AES Yayınları Kodmatik 5+ Kitap 3

9786059198929

3 kitaptan oluşur. 5+ Yaş için serinin 3. kitabı| "M.E.B Okul Öncesi Programı” ve PYP’ ye (Primary Years Program - İlk Yıllar Programı’na) uygun olarak hazırlanan Kodmatik Serisinde; sudoku, örüntü, fark bulma, aynısını bulma, parça-bütün, ilişki kurma, dikkat, dolambaç, gölgesini bulma, matematik vb. çalışmalar; çizgi, rakam, sembol veya renklerle kodlatılmıştır.

20,00 ₺

Doku AES Yayınları Köpeğimi Arıyorum Gören Var Mı?

9786059198837

Saklambaç oynamayı seven, yaramaz mı yaramaz bir köpeğin olsa ne yapardın?| Peki Yiğit, köpeği Paspas'ı bulmak için neler yapmıştır sence?| Haydi gel!| Yiğit'in Paspas'ı bulmasına yardım edelim.|

28,75 ₺

Doku AES Yayınları Meyvesiz Ağaç

9786059198844

Sabahın çooook erken vaktiydi…| Meyvesiz Ağaç tatlı uyurken, birden davul zurna sesleriyle uyandı.| Meyvesiz Ağaç, onu bekleyen sürprizden şimdilik habersizdi…|

28,75 ₺

Doku AES Yayınları Sana Bir Sürprizim Var 3+

9786059043151

Hikaye kitaplarını seviyor musun? | Ya zeka oyunlarını? | Yapbozlara ne dersin? |

99,00 ₺

Doku AES Yayınları Sana Bir Sürprizim Var 4+

9786059043168

Hikaye kitaplarını seviyor musun? | Ya zeka oyunlarını? | Yapbozlara ne dersin? |

99,00 ₺

Doku AES Yayınları Sana Bir Sürprizim Var 5+

9786059043175

Hikaye kitaplarını seviyor musun? | Ya zeka oyunlarını? | Yapbozlara ne dersin? |

99,00 ₺

Doku AES Yayınları Siz Hiç Suçiçeği Çıkardınız Mı?

9786059198868

Gün geçtikçe kırmızı beneklerim suyla doldu ve tombul tombul oldu…| Mantar gibi olmuştum, benekli ve sevimli…| Çok su içtiğim için mi çıkmıştı bu noktalar?| Yoksa çileği çok yediğim için mi?|

28,75 ₺

Doku AES Yayınları Şarkıcı Kurbağalar

9786059198776

Pes etmediler, denemekten vazgeçmeyip sonunda başardılar… Şarkıcı kurbağaların neleri başardıklarını gelin, birlikte görelim! Belki sen de bir gün şarkıcı olursun… Seni de dinlemeye gelen bir sürü kişi, imzalı fotoğrafların, bir de menajerin olabilir… Neden olmasın?

28,75 ₺

Doku AES Yayınları Televizyon Hikayesi

9786059198875

Güneş , en yakın dostunun televizyon olduğunu sanıyormuş. Bıkmadan, usanmadan günün çoğunu onunla geçiriyormuş. Acaba, televizyon onun gerçekten dostu muymuş?

28,75 ₺