30 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!

Menu
Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

CEVAP YAYINLARI

Cevap Yayınları

Öğrencilik hayatında gençlerin karşısına çıkan pek çok farklı sınav bulunur. Bunların arasında okulda görülen bilgilerin seviyesinin ölçülmesi için öğretmenler tarafından yapılan küçük ve habersiz testler, karnelerinde yer alacak notların belirlenmesi için yapılan sınavlar ve çeşitli kurumlar tarafından hazırlanan deneme sınavları yer almaktadır. Fakat bunların aralarında en önemlileri öğrencilerin sadece eğitim hayatlarını değil bütün hayatlarını da etkileyebilecek olan liseye ve yükseköğretime giriş sınavlarıdır.

Bu tür yerleştirme sınavları öğrencileri neredeyse milyonlarca kişiye karşı bir yarış içine koymaktadır. Bu yarış son derece zorlu ve stres vericidir. Özenli ve verimli bir çalışmanın yanında öğrencilerin ebeveynlerinden ve öğretmenlerinden de verilecek büyük destek gerektirir.

Yerleştirme sınavlarından bahsedilirken yükseköğretime giriş sınavlarına her zaman daha büyük önem gösterilir ve bu sınav daha zor bulunur. Oysa ki liseye giriş sınavları yani LGS çok daha farklı zorluklara sahiptir. Bunlardan ilki yüksek öğrenim sınavlarının aksine LGS’nin tek bir defa girilen bir sınav olmasıdır. Tekrarının olmaması bu sınavı öğrenciler için çok daha stresli bir hale sokar. Öteki zorluğu ise LGS’nin çok daha genç yaştaki öğrenciler tarafından alınmasıdır. Neredeyse çocuk yaştaki öğrencilerden büyük sorumluluk ve emek bekleyen bu sınav öğrencileri her türlü yardım ve desteğe muhtaç bir konuma koymaktadır.

LGS’ye hazırlanan öğrenciler için ebeveynlerinden ve okullarından aldıkları yardımlar, moral ve motivasyon desteklerine ek olarak kitaplıklarında bulunan yardımcı kaynaklar büyük fark yaratabilme etkisine sahiptir. Doğru seçilmiş, özenli ve titizlikle hazırlanmış ek kaynak kitaplar genç öğrencilere disiplinli ve verimli çalışma alışkanlıkları edindirebilirler, bunların yanında da LGS’ye girerken ihtiyaçları olacak hızlı çözme becerisi, bağıntı kurma, dikkatli olma ve ayrıntıları farkedebilme, yaratıcı çözümler bulabilme yeteneklerini de öğretebilirler. Bu yüzden de öğrencilerle birlikte ebeveynler ve eğitimciler de başarıya giden yolda hızlı ve engelsiz bir ilerleme için kullanacakları kaynak kitapları özenle ve dikkatle seçmeli, güvenilir yayınevi isimlerinden alışveriş yapmaya çalışmalılardır.

Sitemizdeki en çok tercih edilen yayınevlerinden bir tanesi olan Cevap Yayınları bu konuda akla ilk gelen isimlerden biridir. Özellikle de ortaöğretime ve LGS’ye hazırlık kitaplarına ağırlık veren Cevap yayınları küçük bir alana yoğunlaşarak bütün emeklerini o alanda göstermeye çalışır

25 yılı aşkın eğitim tecrübesine sahip olan Cevap yayınları uzman ve yetkin bir kadro ile LGS’ye hazırlık konusunda en etkili ve özenli kitaplara imza atmıştır. Beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci sınıflar için soru bankaları ve konu anlatımlı yayınlar çıkaran Cevap Yayınları öğrencilerin hayallerindeki liselere girmesi konusunda en güçlü destekçileri olacaktır.

LGS’ye hazırlık kitapları arasında yaşanan en büyük sorun denemelerdedir. Liseye giriş sınavında sorulan sorular ortaöğretim sınıflarının hepsinden ama ağırlıklı olarak sekizinci sınıf konularından çıkar. Sekizinci sınıfa yeni başlamış öğrenciler denemeler çözerek sınav stratejilerini oluşturmak ve soru çözme hızlarını arttırmak istemektedirler fakat dönemler tamamen bitirilmeden konulara hakim olunması imkansızdır. Cevap Yayınları bu konuda devrim niteliğinde olan, sadece sekizinci sınıfın ilk dönem konularından oluşan ve deneme sınavları içeren yayınlara imza atmıştır.

Cevap Yayınları’nın liseye giriş sınavına hazırlık için en çok tavsiye edilen kitaplarından bazıları şunlardır:

  • 8. Sınıf LGS 1. Dönem Tamamı Çözümlü Beşli Deneme Sınavı

Sekizinci sınıfın ikinci dönem konularını içermeyen, bu şekilde öğrencilerin ikinci döneme geçmeden seviyelerini belirleyip çalışmaları gereken konuları belirleyebilecekleri bu deneme sınavları aynı zamanda hızlarını geliştirmelerine ve heyecanlarını yenmelerine de yardımcı olacaktır. Deneme sınavları nerede çözülürse çözülsün sanki LGS’ye giriliyormuşçasına tek oturumda, sessiz bir ortamda ve tam konsantrasyonda ele alınmalıdır.

  • 8. Sınıf 1. Dönem 8x8 Branş Denemeleri

Sekizinci sınıfın sadece birinci dönem konularından sorular içeren sekiz adet branş denemesi bulunan bu yayınlarda fen bilimleri, matematik ve Türkçe branşları bulunmaktadır.

  • 8. Sınıf 1. Dönem Tekrar Kitabı

6 adımda tekrar ismiyle basılan bu kitap özellikle de yarı yıl tatilinden sonra birinci dönem konuları konusunda eksiklik hisseden ya da tekrar ihtiyacı olan öğrencilere hızlı ve pratik bir tekrar öğrenme sağlayan ya da öğrenilenleri pekiştirme fırsatı sunan bir kitaptır.

Cevap Yayınları’ndan çıkan kitaplarında bulunan bütün soruların cevapları ve çözümleri Youtube’da video formatında bulunabilir.

Filters
Olarak görüntüle Kafes Liste
Göre sırala
Görüntüle Sayfa başına

Cevap Yayınları LGS 1. Dönem Mega 6 Adımda Tekrar 8. Sınıf

9786051878928

Cevap Yayınları Mega Sekiz 6 Adımda 1. Dönem Tekrarı 8. Sınıf

27,50 ₺ 22,00 ₺

GÜNAY YAYINLARI Matematik Soru Bankası - EDİTÖR YAYINLARI Deneme Sınavları - CEVAP YAYINLARI Tüm Dersler Soru Bankası Paketi 8. Sınıf LGS İlk Dönem

150.001.00017

Bu set ile 1. Dönemden hiçbir eksiğin kalmayacak. | EDİYOR YAYINLARI - GÜNAY YAYINLARI - CEVAP YAYINLARI | #EvdeKal | #SağlıklaKal | #EvdeKalTürkiye |

84,40 ₺ 71,74 ₺