30 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!

Menu
Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

ATA YAYINLARI

 Ata Yayınları

Çocukların ve gençlerin hayatlarının büyük bir bölümü okulda kalan kısımları ise evde okulda öğrenilenleri tekrar etmek, ödevleri yapmak ya da en rahat anlarda bile bu konularda stresli olmakla geçmektedir. Eğitim hayatı zorlu olmasının yanında oldukça da uzundur. Pek çok aile için okul öncesinde başlar, kimi zaman üniversite sınavları sonrasında kadar uzar. 

Eğitimin hayatımızın kalitesine ve ulaşmak istediğimiz hayallerimize olan yakınlığımıza ettiği etkinin büyüklüğü inkar edilemez. Ama bir yandan da artık fark ediyoruz ki eğitim yoğun tempolu, uzun ve zorlayıcı olduğu zaman en verimli halinde değildir. Son yıllarda genç beyinlerin öğrenme ve öğrendiklerini uygulama metodları bilim insanları tarafından araştırıldıkça farklı ve çok daha verimli eğitim yöntemlerinin gerekli olduğu kanıtlanmıştır.

Modern eğitim ve çalışma metodları çocukları ve gençleri yoran, uzun saatler süren ve sosyal hayatla sevilen aktivitelerin yapılmasına izin vermeyen bir öğrenim hayatının başarıya götürme olasılığının düşük olduğu göz önüne alınarak daha kısa süreli, yorucu olmayan seanslar, cömert dinlenme süreleri bulunan, öğrencilerin bilgileri ezberlemesinden ziyade derinlemesine öğrenmesini sağlayan bir yöntem izlemektedir. Bu şekilde öğrenilen bilgiler kısa tekrarlar sayesinde çok daha kalıcı olacak ve problem çözme konusunda daha iyi kullanılacaktır.

Modern eğitim sistemleri okullar ve eğitimciler, dershaneler tarafından hızla benimsenmeye başladı fakat eğitimin çok büyük bir kısmının evde gençlerin tek başına ders çalışırken yapıldığını düşünürsek çalışırken kullandıkları ek kaynak kitapların da aynı yöntemleri izlemesi gerekliliği büyük önem taşımaktadır. Doğru ve modern yöntemleri kullanarak konu anlatımına ve bilgiyi ölçen sorulara yer veren yayınlar öğrencilerin başarılarına farkedilir büyüklükte olumlu etkilerde bulunacaktır.

Bu tür çağdaş ve özenle hazırlanmış yayınların çıktığı yayınevlerinden bahsedilirken akla gelen ilk isimlerden biri de Ata Yayınlarıdır. “Ata ile her zaman bir adım önde olun,” sloganıyla çıkış yapan ve gerçekten de öğrencileri içinde bulundukları zorlu yarışta sürekli olarak öne çıkaran Ata Yayınları geniş ürün yelpazesi ve eğitmenler tarafından aldığı olumlu tavsiyeler sayesinde kısa bir süre içinde eğitim sektöründe ülkenin önde gelen yayınevlerinden bir tanesi haline gelmiştir.

Ata Yayınları okul öncesi eğitimden ortaokul, lise ve hatta TYT ve AYT gibi sınavlara hazırlık kitaplarıyla öğrencilerin eğitim yaşantılarının her anında onların yanında bulunuyor. Öğrenim hayatının en zorlu anlarında bile gerek konu anlatımlı, gerek disiplinli çalışma alışkanlıkları kazandıracak türde yazılmış kitapları ile Ata Yayınları gençlerin kendilerini yıpratmadan başarıya ulaşmalarını sağlıyor.

Ata Yayınları özellikle de okul öncesi evde verilen eğitim konusundaki materyalleriyle erken yaştaki zeka gelişiminin çok yönlü olmasına önem veriyor. Bu yüzden de okul öncesi yayınlar konusunda zengin bir ürün içeriğine sahip.

Okul öncesi yayınlar içinde farklı setler bulunabilir. Bunlardan Oyun Bahçesi Eğitim Seti 36 ve 48 aylık bebeklerin ilgilerini çekecek şekilde hazırlanmış ve kognitif düşünme becerilerini erken yaşta geliştirmeyi amaçlamaktadır. Her yaş seviyesi için farklı kitaplar ve setlere imza atmış olan Ata Yayınları okul öncesi eğitimde çizgi çalışmaları gibi çocukların kalem tutma ve kağıtta şekiller yaratma becerilerini geliştiren yayınlar, odaklanma sürelerini ve yoğunluklarını arttıracak dikkat çalışmaları içeren kitaplar bulunmaktadır. Bunların yanında bütün ailenin katılabileceği etkinlikli kitaplar sadece eğlence değil aynı zamanda ailece sosyalleşme ve bağ kurma fırsatları yaratır. Bir portfolyo olan Okul Güncesi ise en çok satan kitaplarımızdan biridir, ilerleyen yıllarda büyüyen çocuklara ya da ebeveynlere hoş bir anı olarak kalması da bonustur. İşlevsel eğitim uygulamaları içeren kitaplar ise eğitimciler tarafından özellikle tavsiye edilir. Son olarak da tatil günlerinde çocuklarınızı oyalayacak ve eğlendirecek aynı zamanda da zeka gelişimlerine yardımcı olabilecek yayınları arıyorsanız Ata Yayınları’nın tatil kitapları tam da size göre hazırlanmıştır.

Ata Yayınları genç yaşlar için ilk kodlama ve dikkat çalışmaları, sayıları ve şekilleri öğreterek matematik ve geometriye giriş yapılmasını sağlayan, sanat etkinlik kitaplarıyla yeteneklerin erken yaşlarda keşfedilmesini sağlayan materyalleri ile ebeveynlerin beğenilerini kazanmaktadır.

İlköğretim için konu anlatımları, soru bankalarının yanında şifreli problemler gibi farklı türde kitaplar da sunan Ata Yayınları’nda ortaokul ve lise yılları için sınavlara hazırlık ve okul derslerine destek olan kitaplar da bulabilirsiniz.