30 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!

Menu
Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

AÇI YAYINLARI

Açı Yayınları

Ülke içindeki en köklü ve bilinen yayınevlerinden bir tanesi olan Açı Yayınları sadece yayın alanında değil aynı zamanda da okul ve kurslarının onlarca şubesiyle de geleceğe neredeyse yüz binlerce parlak ve başarılı öğrenci yetiştirmiştir. Şimdi dünyanın her bir köşesinde insanlığa faydalı mesleklerde gösterişli başarılar kaydeden ve gerek kariyer gerek özel hayatlarında mutlu bir aşamaya ulaşmış olan öğrencileri yetiştirmenin gururu ve kıvancı sayesinde Açı Yayınları eğitim hayatına büyük bir şevkle devam ediyor.

1993 yılında Ankara’da ilk şubesini kuran Açı Yayınları şimdi Türkiye’nin her bir köşesine dağılmış durumda ve uzman kadrosu öğrencilere olan bağlılıklarını ve onların başarısı için gösterdikleri emekleri kanıtlıyorlar. Açı Yayınları sadece öğrenci yetiştirmekle kalmıyor bünyesinde çalıştırdığı genç eğitimcilerin modern öğrenim sistemlerinden haberdar olan ve onları yakınen takip eden, başarı için hangi yolları izlemesi gerektiğini bilen yetkin yazarlara ve eğitmenlere evrilmelerini sağlıyor. Öğretmenleri ve yazarları disiplinli, çalışkan ve özverili olduğu için hazırladıkları materyallerin de öğrencilere benzer özellikleri aşılaması hiç de şaşırtıcı değildir. Tembel ve özensiz bir şekilde yazılmış konu anlatımlı kitaplar ya da soru bankalarının disiplinli ve çalışkan öğrenciler yaratması imkansızdır.

Profesyonel yayıncılık anlayışı Açı Yayınları’nın bu sektörde 26 yıl boyunca sadece ilerleyerek ve gelişerek büyümesini sağlamıştır. Açı Yayınları diğer eğitim kurumlarını ve yayıncılık şirketlerini rakibi olarak görmez, her bir yayınevinin asıl amacının öğrencilerin başarısı olduğunu bilir. Bu nedenle de yayıncılık hayatı boyunca sürekli olarak diğer kurumlarla bilgi alışverişinde bulunarak ve öğrencileri odak noktası haline getirerek dostça bir varoluş göstermiştir.

Açı Yayınları tarafından basılan kitaplar büyük bir çeşitlilik gösterir. Aralarında farklı sınıflar ve sviyeler için olduğu gibi hem LGS hem de yüksek öğrenim okullarına giriş sınavlarına hazırlık kitapları da bulunmaktadır. Sitemizde de bulup sipariş verebileceğiniz Açı Yayınları basımlarından bazıları şunlardır:

  • Konu anlatımlı kitaplar: Ders çalışmaya başlamanın ilk adımı muhakkak konu çalışması olmalıdır. Okulda ya da dershanede konu yeni dinlenmiş olsa dahi evde mutlaka kısa bir tekrar yapılmalı, öğrenci kendi terimleri ve hızıyla konuyu anlamaya çalışmalıdır. Bu hem bir pekiştirme olacak hem de öğrencinin anlamadığı noktaları daha iyi bir şekilde görmesini sağlayacaktır. Iyi bir konu anlatımlı kitap konuyu bütün ayrıntılarıyla ve düzgün bir Türkçe’yle anlatacak, akıllarda soru işareti bırakmayacak fakat aynı zamanda da öğrencileri gereksiz detayların içinde boğmayacaktır. Ayrıca konu anlatımından sonra çözümlü örnek soruların yer alması ve en yaygın kullanılan soru tarzlarının hepsine de yer verilmesi öğrencilerin sadece konuyu anlamasına değil aynı zamanda da soru çözümüne hazır haline gelmesi anlamına gelir. Açı Yayınları’nda hem lise derslerine yardımcı hem de yüksek öğrenime giriş sınavlarına hazırlık için konu anlatımlı kaynak kitaplar bulunur. Bu sınavlara eksiksiz konu bilgisiyle girmek için Açı Yayınları’nı tercih etmelisiniz.
  • Soru bankaları: Soru çözümü sınavlara hazırlanmada ve derslerde daha başarılı olmada kesinlikle zorunlu olan bir ders çalışma yöntemidir. Bunun için öğrencilerin farklı türden sorular içeren soru bankalarına ihtiyacı olacaktır. Bu sorular kitaplarda dengeli bir şekilde dağıtılmış olmalı, gerekirse farklı türden yayınlar arasında pay edilmiş olmalı. Açı Yayınları’nda zorluk derecesi olarak farklı seviyelerde soruların karışımlarından yaratılmış olan soru bankalarının yanında sınavlardan önce çözülmesi gereken 1001 soru temalı kitaplar da bulunur. Bu kitaplarda önceki yıllarda çıkanların benzerleri ve gelecekte çıkması muhtemel yaratıcı sorular bulunur.  Açı Yayınları’nın soru bankaları ve 1001 soru kitapları hem LGS hem de YKS hazırlık kitapları için ayrı ayrı basılmıştır. Soru bankalarında yüksek öğrenim sınavlarının iki ayrı oturumu için ayrı kitaplar bulunur. TYT ve AYT olmak üzere ayrı çalışmalar gerektirdiği için bu öğrenciler açısından büyük kolaylık yaratacaktır.
  • Deneme sınavları: Deneme sınavları bazıları tarafından soru çözmekle eşdeğer görülebilir fakat bu sınavların çözülme tarzları farklıdır ve farklı amaçlarla tasarlanmışlardır. Soru bankalarında amaç olabildiğince farklı tarzda soru görmek ve çözümleriyle konuyu daha iyi anlamak iken deneme sınavlarında gerçekçi bir sınav ortamı oluşturmak, doğru sınav stratejisi yaratmak, seviyeyi görmek ve sınav heyecanını yavaş yavaş yenmektir.

Açı Yayınları’nın kağıt üzerine basılmış bütün sorularının çözümleri internet sitelerinde bütün ayrıntılarıyla verilmiştir.